Kategorie: Aktuality, Májové koncerty

XIII. Májový koncert

XIII. Májový koncertMezinárodní den celiakie, někdy také prezentovaný jako světový den celiakie, se slaví již od r. 2003. Nejde o oslavu v pravém slova smyslu, protože oslavovat nemoc by bylo přinejmenším zvláštní. Cílem tohoto svátku je zvýšit povědomí o této nemoci mezi veřejností.

 

 

 

Mezinárodní den celiakie připadá každoročně na třetí květnovou sobotu. Naše organizace jako připomenutí tohoto svátku a za účelem edukace veřejnosti pořádá každoročně Májový koncert.

V letošním roce proběhl již třináctý dne 16. 5. 2019 v sále pod Kaplí Vzkříšení ve Vratislavicích.

 

 

Nad touto již tradiční akcí převzal záštitu náměstek hejtmana Libereckého kraje pro resort zdravotnictví MUDr. Přemysl Sobotka.

 

Vystoupila skupina Funny Grass, se kterou takto spolupracujeme již 9 let.

 

Akce opět, jako každý rok, začala ukázkou bezlepkových produktů, které jsou na českém trhu, a následovala ochutnávka, jak průmyslově vyráběných potravin, tak kulinářských produktů z domácí kuchyně.

 

A po celou dobu byli k dispozici odborníci, kteří odpovídali na všetečné dotazy přítomných.

 

Nejčastější dotazy byly na používané suroviny, postupy při vaření a pečení, na dostupnost bezlepkových potravin a mnoho dalších.

 

Pro ty, kteří se s problematikou celiakie setkali poprvé nebo pro ty, kteří se chtěli dozvědět více, byly k dispozici edukační brožury.

 

 

 

 

 

 

 

 

Akce byla finančně podpořena Libereckým krajem a Statutárním městem Liberec.