Kategorie: Aktuality

Na závěr roku 2015

Na závěr roku 2015

 

 

 

 

 

Vážení návštěvníci stránek, velice se omlouváme za nechtěnou přestávku v odpovědích na vaše dotazy v poradně. Důvodů bylo několik včetně technických problémů. V současné době už jsou všechny dotazy zodpovězeny a dále už budete dostávat odpovědi včas, tj. v průběhu několika dnů.  Děkujeme všem, kteří se nenechali odradit a napsali svůj dotaz do mailu nebo nám zavolali. Jsme vám tedy i mimo poradnu na těchto stránkách k dispozici na mailu, po telefonu i na našich akcích.

 

Pokud máte zájem, aby naše poradenské akce proběhli alespoň jednou do roka i ve vašem městě, obraťte se na nás. S vaší spoluprací takovou akci zajistíme. Zajistíme odborné přednášky, edukační a propagační tištěné materiály (brožury, letáky, vizitky) i prezentaci výrobců a distributorů bezlepkových výrobků.

 

Jaké aktivity vyvíjíme, si můžete přečíst ve výroční zprávě naší organizace, viz

 

http://www.celia-zbl.cz/upload/vyrocni-zprava-organizace-za-r.2014.pdf

 

V novém roce 2016 vám přejeme hodně štěstí, zdraví a úspěchů jak v pracovním tak i v osobním životě a slibujeme, že uděláme maximum proto, aby život celiaků a jejich rodin v této zemi byl lepší než dosud.

 

O co budeme mimo jiné v r. 2016 usilovat?

 

  • jednat se ZP o příspěvku na dietu
  • Jednat se ZP o dalších bonusech pro celiaky (např. příspěvek pro děti na tábor)
  • jednat spolu s NRZP s MPSV o příspěvku na péči pro děti s celiakií
  • jednat s MŠMT (a s poslanci) o změně vyhlášky o školním stravování, aby školy zase mohly bez komplikací bezlepkově vařit vašim dětem
  • jednat o příspěvku na bezlepkovou dietu (určitě bezvýsledně, ale zkusíme to)
  • o sjednocení organizací celiaků do Unie celiaků k lepší spolupráci, viz 

 

 

http://celia-zbl.cz/unie-celiaku-vznikla-za-ucelem-lepsiho-proszovani-zajmu-celiaku