Kategorie: Aktuality, Májové koncerty

Májové koncerty

Májové koncertyKaždoročně pořádaný Májový koncert je vlastně poradenská akce s kulturním programem. Nejedná se o benefici, ale o osvětovou a poradenskou akci, která je určena především široké veřejnosti, ale i celiakům a jejich rodinám.

 

 

   

 

 

V roce 2014 nám poskytli záštitu statutární náměstkyně hejtmana libereckého kraje Zuzana Kocumová a náměstek SML Jan Kamil Svoboda.

 

 

 

 

Před koncertem i po koncertu měli přítomní možnost ochutnat bezlepkové výrobky od našich předních i zahraničních výrobců, ale i z domácí kuchyně. V průběhu ochutnávek bylo k dispozici odborné poradenství o celiakii a bezlepkové dietě.

 

 

Vstupné bylo dobrovolné.

 

 

 

Program skupiny Funny Grass byl příjemným kulturním zážitkem.

 

   

 

Jednalo se o tradiční akci u příležitosti mezinárodního dne celiakie.

 

 

Regionální TV RTM natočila o akci reportáž.

 

 

 

 

 

 

První koncert, který naše organizace pořádala, se konal v Malém Divadle v r. 2007 a tehdy se opravdu jednalo o benefici. Cílem bylo získat finanční prostředky na zajištění aktivit organizace. Vybíralo se vstupné a program byl sestaven z vážné hudby a přednesu prózy i poezie. Vystupovali přední liberečtí umělci a celý program byl v gesci sólistky liberecké opery p. Věry Poláchové, která sama vystupovala a celý pořad moderovala. Už tehdy byl celý program doplněn prezentací a ochutnávkou bezlepkových potravin, prodejem keramiky a obrázků.

 

V následujících letech se na Májových koncertech vystřídalo mnoho profesionálních umělců i amatérských hudebníků.

 

 

      

 

 

Od r. 2010 pořádáme tyto koncerty ve Vratislavicích v sále pod kaplí

 


 

 

a od r. 2011 pravidelně účinkuje bluegrassová kapela Funny Grass.