Kategorie: Aktuality, Aktivity, Tématické články

Kde hledat pomoc v případě tíživé finanční situace

Kde hledat pomoc v případě tíživé finanční situaceNaše organizace pomáhá celiakům a jejich rodinám od roku 2006, kdy byla založena. Naše pomoc je zaměřena především na poradenství a osvětu. Neumíme (zatím) jako organizace ale pomoci lidem ve svízelné finanční situaci např. nákupem bezlepkových potravin, či jinou finanční pomocí. Taková pomoc je ale velmi často potřebná u lidí, kteří se ocitli ve finanční tísni. Bezlepková dieta je velmi drahá a i další nutné náklady s jejím dodržování spojené velmi často přivádějí rodiny na pokraj bídy.

 

Můžou ale pomoci jiné organizace, které mají na takovou pomoc finanční zdroje. Můžete dostat určité množství bezlepkových potravin, ale také nutné vybavení do kuchyně, např. pekárnu na chleba, nový sporák, mikrovlnou troubu, na kuchyňského robota, na nádobí, či příspěvek na lázeňský pobyt, ozdravný pobyt nebo dětský tábor. Tedy na vše, co souvisí s celiakií a  bezlepkovou dietou.

 

Nabízíme vám odkazy na organizace, které mohou pomoci.  Je třeba se ale na ně obrátit přímo, nikoliv prostřednictvím naší organizace. Můžeme vám ale samozřejmě pomoci radou, popř. se sepsáním žádosti. Ale nejprve si pečlivě přečtěte pokyny pro podávání žádostí. Některé organizace pomáhají jen v případě postižení dětí, některé i v případě postižení dospělých.

 

Nebojte se požádat o pomoc. Nebudete první ani poslední.

 

http://www.zivotdetem.cz/jak-pozadat-o-pomoc/

 

http://www.euronisa.cz/pro-zadatele/109

 

http://www.kontobariery.cz/Projekty/Konto-Bariery/Potrebuji-pomoci.aspx

 

http://www.nadace-agrofert.cz/pruvodce/jsem-individualni-zadatel/

 

http://www.nadacnifondklausovych.cz/projekty-a-nadacni-prispevky/individualni-nadacni-prispevky.asp

 

http://www.advokatidetem.cz/potrebuji-pomoc

 

http://www.nadacnifondklausovych.cz/projekty-a-nadacni-prispevky/stipendia.asp

 

http://www.weil-nadacni-fond.cz/poslani-nf/poslani-nadacniho-fondu

 

http://www.nadacecc.cz/


http://www.nasedite.cz/cs/projekty/individualni_pomoc_detem