Kategorie: Aktuality

Distribuce potravin z Potravinové banky Libereckého kraje

Distribuce potravin z Potravinové banky Libereckého krajeOd února r. 2018, kdy započala naše spolupráce s Potravinovou bankou Libereckého kraje, jsme rozdělili mezi celiaky 1,5 tuny bezlepkových potravin.

 

 

 

Spolupráci s Potravinovou bankou Libereckého kraje jsme započali v únoru r. 2018. Od té doby jsme rozdělili mezi celiaky už téměř 1,5 tuny bezlepkových potravin. K zapojení do projektu distribuce potravin byli vyzváni všichni registrovaní klienti, resp. všichni, kteří nám poskytli mailový kontakt. Přesto, že jako pacientská organizace poskytujeme své služby v rámci možností celorepublikově, do projektu bylo možné zapojit pouze klienty z Libereckého kraje.

 

Projekt distribuce potravin z Potravinové banky je jedna z aktivit rozsáhlejšího projektu s názvem Aktivity vedoucí ke zlepšení života celiaků a jejich rodin. Každý, kdo projevil zájem zapojit se do projektu má možnost potraviny odebírat bez omezení. Potraviny se poskytují zájemcům převážně při pravidelných setkáních, která se konají v Jablonci, Liberci a Turnově. Distribuce do České Lípy se zajišťuje prostřednictvím partnera, kterým je spolek Občan v tísni. Členové spolku potraviny z Liberce do České Lípy dovážejí a zájemcům vydávají.

 

Jedná se různé druhy potravin jako je bezlepková mouka, směsi na pečení, sušenky, piškoty, různé krekry, těstoviny, instantní jídla, ovocné a ořechové tyčky a luštěniny. Nárazově jsme měli k dispozici i čokolády a čokoládové polevy.

 

Pomoc rodinám celiaků prostřednictvím potravin z potravinové banky je významná, zejména pro ty rodiny, kde celiakií trpí dospělý, který nemá nárok na příspěvek od VZP.

 

 

Do projektu se můžou přihlašovat další zájemci.